Fórum - Téma


-=CHYBA MOTORA XJR=-


Fórum XJ -=CHYBA MOTORA XJR=-

Manuály  |  Inzerce  |  Model Jaguar XJ  |  Naše vozidla2010-02-28 22:35:57

Zdravím,

tak dnes som šelmu prebral zo zimného spánku. Najskôr bolo treba nabyť baterku. Štartovanie na prvý krát. ALE, keď som vyrazil na cesty zistil som, že auto má problém. Za jazdy po vyradení z ľubovolného rýchlostného stupňa na neutrál otáčky motora neostanú na voľnobehu, ale motor zhasne.. teda vyradí sa aj posilovač bŕzd, riadenia.. klasicky to "chcípne". Je potrebné znova naštartovať. Čo je pri normálnej premávke nebezpečné. Nerobí to stále, iba občas. Väčšinou sa mi to stalo, keď som mal zaradenú 5°. Inak auto ide super.. motor so zaradenou rýchlostou normálne šlape, elektronika nehlási žiaden failure, ani nesvietia kontrolky!

Nevie niekto, čo tomu môže byť? Palivový filter, vzduchový filter, niake relé, riadiaca jednotka, popr. môze to spôsobovať origo imobilizer???

Ďakujem za každú radu.

THX
2010-04-04 20:48:36

Cau, mne to zacalo teraz tiez robit - ale v zime bez problemov. Riesil som to zvysenim volnobeznych otacok o 100 (je to obycajna srubka, staci ju pootocit). Tiez som si vsimol oneskorene reakcie (asi 0,5s) na plyn v nizkych otackach. Btw. posilovac brzd je u r. 93+ elektricky, takze ten ide aj bez motora. Co je ale horsie je posilovac riadenia - to potom ide dost tazko, mam pocit ako keby som volantom skrz servo cerpadlo tocil aj chciplym motorom. Omrkol som nasavanie - OK. Tiez rozdelovac, pripojenie sviecok a pod. - vse OK. Mozno by to chcelo skontrolovat (precistit, resp. ci nie je vlhky) konektor airflow metra - prietok vzduchu sa zistuje analogovo podla napatia a zly kontakt moze ovplyvnit precitane udaje. Riadiaca jednotka si potom mysli ze prudi menej vzduchu, vstrekuje menej paliva a motor chcipa (ale to je len moja teoria - nejak to asi bude suvisiet s tymi oneskorenymi reakciami).


Odpovědět